®ג'הארה

למידע נוסף, השאירו פרטים:

Success! Message received.

ג'הארה הינה שיטה לטיפול במים חמים, פותחה בשנת 1996 בקליפורניה על ידי מריו ג'הארה.

מפתח השיטה יליד ברזיל עם מוצא לבנוני. השם שניתן לו ולשיטה על שמו, ג'הארה, הוא על שם סבתו הלבנונית ומשמעותו אבן יקרה, משהו נוצץ, זוהר!

הסיבוב הארוך הזה מבריאת העולם והאדם עובר דרך קליפורניה ברזיל ולבנון ומחזיר אותנו לפה, לארץ ישראל, לצפון הארץ ולישוב מעלה גמלא. פה הוקם מרכז אירוח כפרי עם בריכה טיפולית ובליבה מרכז הג'הארה בגמלא.

המרכז בבעלותה של נגה בן ענת  מציע לקהל הרחב טיפולים במים חמים לשיקום, בריאות וחוויה. הטיפול ההידרותרפי מציע מגוון רחב של שיטות טיפול ובניהן שיטת ג'הארה.

שיטת ג'הארה מעניקה חוויה בלתי נשכחת של ריחוף וציפה מרגיעה במים חמימים.  בטיפול משולבים תרגילים להגברת המודעות הגופנית ושיפור היציבה. התנועה העדינה המשולבת עם ההקשבה לנשימה מקלה על כאבים, מעודדת שחרור ממתחים ומשפרת את ההרגשה הכללית. במהלך הטיפול נמצא מצוף מתחת לברכיים שתפקידו לתמוך בגב התחתון והוא מסייע להתארכות עמוד השדרה והפחתת הלחץ ממפרקי הגוף.

 

טובה רוזן, תלמידתו הראשונה של מריו ג'הארה ומייסדת שיטת ג'הארה בארץ מספרת כי למים יש עוצמה גדולה הודות לשינוי בכוח הכבידה וההשפעה של השינוי על הגוף. למים החמים יש אפקט עצום על התפיסה הפיזית שלנו, על החושים. כשהאוזניים בתוך המים הם לא רק אטומות לרעשים שמבחוץ, אלא שהמטופל פונה פנימה, חזרה לתוך עצמו.

פה נכנס התפקיד של המטפל, שאסור לו להתערב בכוח של המים אלא להשתמש בהם, ועל אף שזה קשה מאד לביצוע כי אנחנו תמיד עסוקים בלעשות משהו, המטרה היא "להיות כמו מים".

שיטת ג'הארה מתבססת על חמשת תפיסות יסוד:

 1. SUPPORT – תמיכה (אלמנט המתכת)
  התמיכה במושג הפיזי מתייחסת לשלד ועמוד השדרה בדגש על מנחי גוף המקלים על כאבי גב וצוואר. תמיכה זו מאפשרת חווית שחרור של המערכות המחזיקות אותנו במתח, בכאב ובפחד.

 2. ADAPTABILITY – התאמה (אלמנט המים)
  כמו המים, משתנים ומסתגלים וזורמים בכל רגע נתון בהתאם למקום ולמצב כך בטיפול. במים מקשיבים לקצב הנשימה, מערסלים ומתמזגים עם האיטיות והרכות של המים.

 3. EXPANSION – התרחבות (אלמנט העץ)
  ההתרחבות היא הרעיון המרכזי בשיטת ג'הארה ומטרתה ליצור בגוף פתיחה, הפתיחה היא לגוף ולנפש. הגדלת הרווח במפרקים מפחיתה את הלחץ על מערכת העצבים ומזרזת תהליכי ריפוי.

 4. EFFORTLESSNESS - ללא מאמץ (אלמנט האש)
  המים מלמדים אותנו לנוע בקצב אחר. באיטיות, בנחישות ובהתמדה יחצבו המים בסלע. התחושה הזו עוברת הלאה אל המטופלים ומאפשרת להם להיות קשובים לגוף ולחוות את עצמם.

 5. INVISIBILITY – היעלמות (אלמנט האדמה)
  שמע להיות כמים ולהיעלם. הנוכחות והתמיכה המלאה בטיפול מאפשרת לנו לפעול מבלי שירגישו בנו. הציפה במים החמים עוטפת, מגינה ומביאה את המטופל לתחושת הרפיה עמוקה עד שאינו מרגיש איפה הוא נמצא. אז מתחיל הריחוף העילאי.

אף כי לשיטת ג'הארה מרכיב בריאותי ושיקומי נפלא, ג'הארה הוא גם טיפול שהוא חוויה בלתי נשכחת.

הוא מתאים כטיפול מתנה לחגים ובמיוחד כשהדגש הוא בריאות והתחדשות.